OKTOBAR – MJESEC KNJIGE

Datum posljednje izmjene: Subota, 30 Oktobar 2021 Objavljeno: Subota, 30 Oktobar 2021

1Nastavnici Aktiva jezika  JU Osnovne škole „Kladanj“ u cilju promovisanja kulture čitanja i važnosti knjige su  28. i 29.10.2021. godine u  prostorijama škole sa učenicima IX a i IX b odjeljenja upriličili radionicu povodom obilježavanja manifestacije Oktobar – Mjesec knjige.

Tema radionice „Svijet leži na priči“ bila je vezana za interpretaciju lektirnog naslova „Galeb Džonatan Livingston“ američkog pisca Richarda Bacha. Učenici su pokazali kako se  snagom knjige i ljubavi prema čitanju otvaraju i razvijaju sposobnosti koje doprinose  za bolje i potpunije razumijevanje književnog teksta, stamenitijeg kritičkog mišljenja, te razumijevanju alegorije i njezinih poruka.Na kraju radionice istaknuta je snažna poruka -  „Knjiga je dragulj koji držite u ruci.”