DAN PRONALAZAČA

Datum posljednje izmjene: Utorak, 12 Oktobar 2021 Objavljeno: Utorak, 12 Oktobar 2021

2

Danas su učenici OŠ"Kladanj" uz podršku i mentorstvo aktiva društvenih nauka obilježili 12.10. - Dan pronalazača. Cilj njihovog rada bio je podsjećanje na velike pronalazače i njihove izume koji su svakodnevni ljudski život učinili boljim i kvalitetnijim.

 Posebno je istaknut značaj djece pronalazača i njihovih izuma koji se koriste širom svijeta,te je na taj način dat podsticaj učenicima naše škole da njeguju duh istraživanja sa ciljem da put koji je pred njima učine još svjetlijim i uspješnijim.

Dječiji se umovi ,za razliku od umova odraslih,ne brinu mnogo o tome šta je moguće,a šta nije.Katkada je samo uvjerenje da je nešto moguće napraviti dovoljno da se to i napravi.Nadamo se da će na ovaj način i neki od naših učenika biti podstaknuti da krenu u izumiteljske vode.

Arhiva