DAN NEZAVISNOSTI BIH

Datum posljednje izmjene: Petak, 26 Februar 2021 Objavljeno: Petak, 26 Februar 2021

1

Dragi učenici, nastavnici, roditelji...

Sretan vam  1.Mart , Dan nezavisnosti jedine nam domovine, Bosne i Hercegovine!

U povodu obilježavanja 1.Marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, u našoj školi je upriličena svečana manifestacija , koja je krunisala nekoliko takmičarskih događaja održanih tokom protekle dvije sedmice te predstavila rad bibliotekarske sekcije naše škole.

 Članovi bibliotekarske sekcije, zajedno sa svojom učiteljicom Mejrom Salihović, predstavili su prisutnim učenicima i nastavnicima ciljeve, postignuća te planove svoje sekcije, te nas zajedno podsjetili na važnost čitanja knjiga i moć riječi.

Ova svečanost je na jednom mjestu okupila najbolje učenike od VI-IX razreda, koji su se učestvovali na takmičenju povodom Dana maternjeg jezika,  te  i u ovim specifičnim uslovima rada, pokazali zavidan nivo znanja.

2

Najboljima su uručene diplome i simbolične nagrade:

VI RAZRED

 1. Mešković Amar
 2. Softić Amela
 3. Imširović Anida

VII RAZRED

 1. Muhić Almeid,
 2. Mehinović Nejla
 3. Rustemović Dalila

VIII RAZRED

 1. Kamenčić Lamija
 2. Šiljković Anela
 3. Begić Naila

IX RAZRED

 1. Hodžić Enes
 2. Čaušević Eldar
 3. Ahmetspahić Senad

3

Tokom protekle dvije sedmice, u našoj školi je trajao  likovni i literarni konkurs za učenike od I-IX razreda, na temu: „ Prošao/la sam  kapiju dobra u domovini“. Rukovodioci likovne i literarne sekcije na nivou naše škole, imali su pune ruke posla, jer je odziv učenika bio veliki a kreativnost malih ruku , neizmjerna.

I za ove učenike, obezbijeđene su zahvalnice i  vrijedne novčane nagrade, uz napomenu da se dobro dobrim vraća,  da trebaju da stvaraju, uče i napreduju i da se trud uvijek isplati.

LIKOVNI KONKURS

 1. Halilović Mevlida ,VIIIa
 2. Selimbašić Zerina, VIIb
 3. Čavkunović Nadja, IIIa

LITERARNI KONKURS

 1. Mehinović Hanna, IIIb
 2. Kamenčić Lamija, VIIIb
 3. Softić Ibrahim, Vit

Zbog nemogućnosti da šira javnost pogleda predivne radove učenika naše škole, ovdje možete pogledati galeriju likovnih i literarnih radova, koji svojom originalnošću i kreativnošću zaslužuju pažnju širokog auditorijuma.

Na kraju, donosimo stihove naše male pjesnikinje, Hanne Mehinović, koja svima nama poručuje:

„Prođi sa mnom kroz kapiju

Našeg dobra.

Jer domovina je

Najljepša bašta tvoja i moja“

4

5

6

7

8